Ne Aramıştınız?

14 Mart 2016 Pazartesi

Günlük Yüz Şekillendirme

Merhaba

Bugün bir yazı paylaşıp paylaşmamak konusunda kararsız kalsam da paylaşmaya karar verdim.
En başta ülkemizin başı sağolsun diyerek yazıma geçeyim.

Bugün son iki yayınımda bahsettiğim serinin üçüncü ve sonuncu yazısını yani günlük yüz şekillendirmeyi paylaşacağım.


Yüz şekillendirme başlı başına geniş bir konu ve insanı vezir de rezil de edebilir.
Yüz şekillendirme ne diye soracak olursanız tamamiyle ışık oyunu.Koyu renk elbiseler nasıl bizi olduğumuzdan zayıf gösteriyor,açık renkli elbiseler daha kilolu gösteriyorsa makyajda da koyu renk sürdüğünüz yerler daha küçük ve yerine göre çukur,açık renk sürdüğünüz renkler daha ön planda ve yüksek gözükecektir.
Tabi yüzde neresinin koyu neresinin açık gözükmesinin hoş duracağını bilmek gerekiyor.
Daha sonra bu konuyla ilgili detaylı bir yazı paylaşırım ancak bugünlük kendi günlük rutinimden bahsedeyim.

Genellikle The Balm markasının voyage II paletindeki bronzerı açılı bir fırçayla elmacık kemiklerimin hemen altında kalan kontür hizasına sürüyorum.Zaten çok doğal ve belirgin olmayan bir rengi olduğu için orada doğal bir koyuluk oluşturuyor.Çenemin altına ve alt dudak çizgimin altına da bu renkten ince bir fırçayla geçiyorum.

Daha sonra makyajıma göre bir allık sürüyorum.(Eğer kırmızı gibi bir ruj kullandıysam allık kullanmayıp bronzerı biraz daha yukarı taşıyorum.)

Son olarak da aydınlatıcı sürmek kalıyor.Bu benim için çok değişken bir durum oluyor.Bir hafta yüzüme ışıltılı hiçbir ürün sürmek istemezken bir hafta yüzüme bulayasım geliyor.
Eğer kullanacaksam kaşımın üstünden elmacık kemiğimin üstüne bir c şeklinde parmaklarımla sürüyorum.Ve burnumun ucuna dokunduruyorum.En son da dudağımın üstüne dokunduruyorum.

Bütün bunları yaparken renk seçimi,kullandığınız ürünün yapısı önem kazanıyor.Mesela krem ürünlerle kontür yaparsanız büyük ihtimalle çok net ve keskin bir sonuç alırsınız.Gün ışığında bu hoş durmayabilir.Bu yüzden pudra ürünler kullanırsanız kontrolü daha rahat sağlayabilirsiniz.

Renk seçiminde de eğer yüzünüz ısınsın istiyorsanız turunculuk içeren bronzerlar edinebilirsiniz ancak hafif de olsa yüzüm şekillensin diyorsanız turunculuk içermese daha iyi olur.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder